SON DAKİKA BENZİN FİYATLARINA ZAM GERÇEKLEŞTİ

Son Dakika benzin fiyatlarına zam gerçekleşti. Dolar kurunda yaşanan dengesizlik sosyal hayatta etkilerini göstermekte. Yükselen döviz sonrasında bugün benzine zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada benzin fiyatlarına zam yapılacağı duyuruldu. Yapılacak zammın bu gece yarısı itibari ile pompaya yansıyacağı bildirildi.

Dolar kurunda yaşanan ve ham petrol fiyatlarında gerçekleşen artış sonrasında iç piyasayı etkileyen durum sonrasında otomobil sahipleri endişeli. Vatandaşlar enerji konusunda yaşanan artışların psikolojik eşiği geçtiğine dikkat çekmekte.

Öte yandan ekonomistler ise Eylül ve Kasım ayı içinde dolarda düşüşün beklendiği ve bununda iç piyasada birçok üründe indirim anlamına geleceğini ifade etmekte.

EPGİS Açıklama
EPGİS Açıklama

EPGİS‘in sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle; ” Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 27/08/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 21 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi.

Yapılan zammın ardından Ankara’da 1 litre 95 Oktan Kurşunsuz benzinin fiyatı 6.69 Türk Lirası’ndan, 6.90 Türk Lirası’na yükselecek. En son 2018 yılında yaşanan döviz yükselişi sonrasında benzinin litresi 7 Türk Lirası’nı geçmişti.

Yapılan zamların vatandaşa etkisinin azaltılması için zamlar pompaya yansıtılmamış alınan vergilerden düşürülmüştü. Yakın zamanda böyle bir uygulamanın hayata geçip geçmeyeceği bilinmemekte. Dolarda yaşanacak artışlar ve ham petrol fiyatlarında gerçekleşen yükseliş petrol ürünlerinde dışa bağımlı olan Türkiye için önemli bir unsur.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir