SON DAKİKA BENZİN FİYATINDA İNDİRİM GERÇEKLEŞTİ

Son Dakika benzin fiyatında indirim gerçekleşti. Benzin fiyatlarında bu gece yarısından geçerli olmak üzere indirim yapılacağı açıklandı. Otomobil sahiplerini sevindiren indirimin detayları belli oldu.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından sosyal medyadan verilen habere göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinde indirim gerçekleşecek.

EPGİS Tarafından Yapılan Sosyal Medya Açıklaması
EPGİS Tarafından Yapılan Sosyal Medya Açıklaması

Pompaya yansıyacak indirim sonrasında benzinde 15 kuruş indirim meydana gelecek. Epgis tarafından yapılan açıklama şöyle; ” Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 29/08/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 15 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” denildi.

Yapılacak indirim sonrasında Ankara’da 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 6.98 Türk Lirası’ndan 6.83 Türk Lirası’na gerileyecek. Yapılacak olan indirim benzin şirketlerinin uyguladığı fiyat politikasına göre bir iki kuruş farklılık göstermekte.

Benzinde gerçekleşen indirimin dolar kurunda yaşanan düşüş ve ham petrol fiyatlarında yaşanan gerileme olarak gösterildi. Ayrıca Avrupa ve Amerika’da pandeminin ikinci evresinin insanlarda panik yarattığı ve petrole olan talebin düşmeye başladığı iddia edildi. Bununda petrol ürünlerinde fiyatlara yansıdığı ve yansıyacağı iddia edilmekte.

Petrol ürünlerinde dışa bağlı olan ülkemizde dolar kurunda ve ham petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar direk olarak vatandaşların cebine yansımakta. Benzine geçtiğimiz günlerde dolar kurunda gerçekleşen dengesizlik nedeni ile zam yapılmıştı. Bugün gerçekleşen indirim ise otomobil sahiplerini sevindirdi. İndirimlerin devam etmesi beklenmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir