SON DAKİKA BEŞTEPE’DE 300 İHA ZAFERİ IŞIKLANDIRDI

Son Dakika Beştepe’de 300 İha zaferi ışıklandırdı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları tüm coşkusu ile gece yarısına kadar devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığında kutlamalar gerçekleşti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Üstünde 300 İHA
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Üstünde 300 İHA

Corona Virüs Salgını nedeni ile sosyal mesafe kuralları ve hijyen önlemlerinin ön planda olduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan ev sahipliği yaptı.

Bando ve Cumhurbaşkanlığı Orkestrasının akşam saatlerinde verdiği müzik ziyafetinin yanı sıra yerli ve milli imkanlarla üretilen insansız hava aracı (İha) ile ışıklı gösteriler gerçekleştirildi.

300 İHA ile Atatürk Silüyeti Oluşturuldu
300 İHA ile Atatürk Silüyeti Oluşturuldu

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Beştepe üzerinde tam 300 iha ışık gösterileri yaptı. İhaların Gazi Mustafa Kemal Atatürk silüyeti oluşturdu. Ayrıca Türk Bayraşı ve 30 Ağustos mesajları verdi.

Tüm Ankaralıların heyecanla gözlemlediği iha gösterisi sosyal medyada fenomen oldu. Binlerce kullanıcı Türkiye’nin yerli ve milli insansız hava araçları hakkında paylaşımda bulundu. Binlerce vatandaş Atatürk silüyeti ve ay yıldız anını yakalamaya çalıştı.

300 İHA ile görsel şölen
Beştepe’de 300 İHA ile görsel şölen

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bando Komutanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı Mehteran Birliği ve Armoni Mızıkası Komutanlığı tüm televizyonlardan izlenebilen ve sosyal medyadan da paylaşılan bir konsere de imza attı. Kurtuluş Savaşını anlatan en iyi eserler vatandaşların beğenisini topladı.

Fahrettin Altun sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanlığı’nda gerçekleşen konserler hakkında paylaşımda bulundu. Altun: “Konserimiz büyük bir coşkuyla devam ediyor.” dedi.

Fahrettin Altun Paylaşımı
Fahrettin Altun Paylaşımı

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir