ANKARA’DA TRAFİKTE CAM SİLENLERE GEÇİT YOK

Ankara’da trafikte cam silenlere geçit yok. Ankara’da özellikle kırmızı ışık ve kavşaklarda sürücüleri rahatsız ettikleri iddia edilen şahıslara polis çalışma başlattı.

Ankara‘nın özellikle trafiğin tıkalı olduğu noktalarında veya trafik ışıklarının olduğu yerlerde vatandaşları rahatsız ettikleri iddia edilen şahıslara yönelik çalışmalar başlatıldı.

Ankara'da Birçok Noktada Otomobil Sürücüleri Cam Silmek İsteyen Şahıslar Tarafından Rahatsız Edilmekte
Ankara’da Birçok Nokta da Otomobil Sürücüleri Cam Silmek İsteyen Şahıslar Tarafından Rahatsız Edilmekte

Ankara’da birçok nokta da otomobil sürücüleri cam silmek isteyen şahıslar ile karşı karşıya kalmakta.Vatandaşların sıkışık trafikte beklerken veya kırmızı ışıklarda dururken camlarını silen ve para isteyenlere yönelik Ankara Emniyet Müdürlüğü çalışma başlattı. Özellikle gelen şikayetlerin değerlendirildiği çalışmada bir önceki yıla göre yüzde 82 artış olduğu açıklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü sosyal medya adresinden bir video paylaşarak vatandaşları bilgilendirdi. Paylaşımda geçtiğimiz yıla oranla çalışmaların yüzde 82 arttığına işaret edildi.

Cam Silerek Vatamdaşları Rahatsız Edenlere Geçit Yok
Cam Silerek Vatamdaşları Rahatsız Edenlere Geçit Yok

Ankara Emniyet Müdürlüğü: “İlimizde trafik lambalarının bulunduğu cadde, kavşak ve sokaklarda sürücülerimizi cam silme bahanesiyle rahatsız eden kişilere yönelik çalışmalarımız neticesinde 2019 yılında, bir önceki yıla göre işlem yapılan şahıs sayısı %82 arttı.” denildi.

Kabahatler Kanunu Kapsamında Yapılan İşlemler
Kabahatler Kanunu Kapsamında Yapılan İşlemler

Ayrıca vatandaşların trafikte yaşadıkları herhangi bir sorun karşısında kolluk kuvvetlerini aramaları istendi. Ankara Emniyet Müdürlüğü: “Trafikte olumsuz bir durumla karşılaştığınızda 112 Acil Çağrı Merkezini arayıp şehrimizin huzur ve güvenliğini sağlamamıza destek olabilirsiniz.” denildi.

Geçen Yıllara Göre Kabahatler Kanunu Kapsamında Yapılan İşlemler
Geçen Yıllara Göre Kabahatler Kanunu Kapsamında Yapılan İşlemler

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA AZERBAYCAN’A DESTEK PAYLAŞIMI REKOR KIRDI

Son Dakika Azerbaycan'a destek paylaşımı rekor kırdı. Ermenistan'ın sabah saatlerinde başlattığı saldırı sonucunda Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri operasyon başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir