SON DAKİKA MOTORİN FİYATLARINDA İNDİRİM GERÇEKLEŞECEK

Son Dakika motorin fiyatlarında indirim gerçekleşecek. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamaya göre motorin fiyatlarında bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere indirim gereçkleştirilecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada motorin ürünlerinde bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 21 kuruş indirim gerçekleştirilecek.

motorinde indirim gerçekleşecek
motorinde indirim gerçekleşecek

EPGİS açıklaması şöyle: “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 08/09/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 21 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.”

Yapılacak indirim ile Ankara’da motorinin litre fiyatı 6.16 Türk Lirasından 5.95 Türk Lirası’na gerileyecek. Böylelikle otomobil sahipleri araçlarını daha ucuza dolduracak. Yapılan indirim sonrasında depoların yüzde 20’ye yakın daha ucuza dolacağı düşünülmekte.

Petrol fiyatlarında yaşanan değişiklik yurt içinde fiyatların değişmesine neden olmakta. Ayrıca motorin fiyatlarında indirim tarımdan, ticarete, ulaşımdan, üretime bir çok alanda ürünlerin fiyatının azalmasına da neden olacak. Bu anlamda motorine yapılan indirim her alanda etkisini göstermesi beklenmekte.

Türkiye enerji konusunda dışa bağımlı bir ülke, döviz kurunda ve petrol fiyatlarında gerçekleşen indirim veya yükseliş yurt içinde pompaya yansımakta. Ancak Doğu Akdeniz’de bulunması tahmil edilen doğal gaz veya petrol ülkemizin bu durumunu değiştirebilir. Bu maksatla Türkiye Petrolleri2ne ait arama gemilerimiz sürekli Doğu Akdeniz’de sismik araştırma gerçekleştirme. Karadenizde verilen olumlu haberin çok yakında Akdeniz’de de verilmesi tahmin edilmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir