SON DAKİKA ANKARA VALİLİĞİ DENETİMLER YAPACAK

Son Dakika Ankara Valiliği denetimler yapacak. Ankara Valisi Vasip Şahin il genelinde yapılacak denetimler için kaymakamlarla bir araya geldi.

Ankara‘da son günlerde artış gözlemlenen salgın nedeni ile tedbirler arttırıldı. Her geçen gün salgınla mücadele için ne yapabiliriz konusu tartışılmakta. En son alınan İçişleri Bakanlığı kararı ile denetimler daha da arttırıldı.

Bu kapsamda birebir denetimlere de katılan Ankara Valisi Vasip Şahin sürekli olarak vatandaşları uyarmakta. Gerekli adımların atılması için bürokratlarla sürekli bir araya gelmekte.

Bugün akşam saatlerinde video konferans sistemi ile gerçekleştirilen toplantı sonrasında sosyal medya adresinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada ilçe kaymakamları ile yarın yapılacak denetimler hakkında görüşmeler yapıldığı açıklandı.

Ankara Valisi Vasip Şahin Açıklama
Ankara Valisi Vasip Şahin Açıklama

Ankara Valisi Vasip Şahin’in açıklaması şöyle; “İlçe Kaymakamlarımızla videokonferans üzerinden toplanarak Ankara’mızda yarın yapılacak salgınla mücadele denetimlerinin daha etkin ve daha yaygın bir şekilde gerçekleştirilmesi için alınacak tedbirleri ve mücadelede gelinen son durumu değerlendirdik.”

Ankara Valisi Vasip Şahin ve İlçe Kaymakamlar ile görüşmesi
Ankara Valisi Vasip Şahin ve İlçe Kaymakamlar ile görüşmesi

Ayrıca vatandaşları da uyaran Ankara Valisi Vasip Şahin maske, mesafe ve hijyen kurallarını tekrar hatırlattı. Ankara genelinde kolluk kuvvetleri 7 gün 24 saat denetimlere devam etmekte ve salgına karşı mücadele sürdürülmekte.

Ankara’da vaka sayılarının artmasının nedeni olarak jeopolitik olarak ülkenin ortasında bulunan ve hastanelerinden dolayı tüm yurttan vatandaşların buraya gelmesi gösterilmekte. Bugün ortaya atılan bir iddia ise yakın zamanda Ankara’da tekrar hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının başlayacağı söylenmekte. İddialara yönelik herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir