SON DAKİKA ANKARA VALİLİĞİ DEĞİŞİKLİK YAPTI

Son Dakika Ankara Valiliği değişiklik yaptı. Corona Virüs Salgını kapsamında alınan kararlara yenisi eklendi. Özellikle toplu taşım araçlarında kapasitenin yarısı kadar ayakta yolcu alınması ve dolmuş, özel halk otobüslerinde kesinlikle ayakta yolcu alınmaması kararlarına uygun yeni kararlar alındı.

Özellikle bir çok büyükşehirde alınan ve belediyelere ait toplu taşıma araçlarında ayakta yolcunun sadece yarısı kadar alınması kararı vatandaşların tepkisine neden oldu. Özellikle iş yerlerine gitmeye çalışan vatandaşlar bu konuda eleştirilerini sundular.

Yapılan eleştiriler idareciler tarafından dikkatle takip edildi. Bu kapsamda Ankara Valiliği yeni bir karar alarak vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanma oranını geniş saatlere yaymaya karar verdi. Ayrıca kronik rahatsızlığım olanlar ile risk grubunda olanlar evlerinden çalışmaya devam edecek.

Ankara Valiliği tarafından sosyal medya üzerinden paylaşılan kararlar şöyle; ” Covid-19 salgının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu
çalışanlarına yönelik ilave tedbirleri içeren 26 Ağustos tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği esası getirilmişti.”

İnsan yoğunluğunu azaltmak temel hedef olduğu vurgulandı. Ankara Valiliği: ” Bu kapsamda Valiliğimize bağlı kurumların çalışma saatlerinde bazı değişikliklere gidildi. Değişiklikle Kontrollü Sosyal Hayat çerçevesinde insan yoğunluğunun azaltılması ve böylece salgının bulaş hızının kontrol altına alınması hedeflendi.” denildi.

Mesai saatlerinde değişikliğe gidildi. Ankara Valiliği: ” Alınan kararla ilgili kurumların mesai saatleri; 08.00-17.00, 08.30-17.30, 09.00-18.00, 10.00-19.00 şeklinde dört farklı şekilde uygulanacaktır. Mesai saatlerinde değişiklik yapılan kurumlar ve çalışma saatleri şu şekildedir” denildi. Ayrıca bir tablo paylaşıldı ve çalışma, çıkış saatleri belirlendi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA OTOGAZ’DA ÖTV DÜZENLEMESİ YAPILDI

Son Dakika otogaz'da ÖTV düzenlemesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan indirim haberleri vatandaşları sevindirmişti. Bu haberin ardından otogaz tüketicileri de bir indirim haberi bekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir