SON DAKİKA ANKARA’DA KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU

Son Dakika Ankara’da kaçak tütün operasyonu. Ankara Emniyet Müdürlüğü gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda çok sayıda kaçak sigara ve tütün ürünlerine el koydu.

Ankara‘nın Yenimahalle ilçesinde gerçekleşen operasyonlar sonucunda 2 bin 500 kilograma yakın kaçak ürünler ele geçirildi. Operasyonda ele geçirilen ürünler hakkında bir fotoğraf paylaşan emniyet müdürlüğü, operasyon hakkında da açıklamada bulundu.

Açıklamada 3 şüpheli hakkında da soruşturma başlatıldığı ifade edildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen operasyonda piyasa değeri binlerce lira olan ürünler ele geçirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Açıklaması
Ankara Emniyet Müdürlüğü Açıklaması

Ankara Emniyet Müdürlüğü sosyal medya paylaşımı şöyle; “10.09.2020 günü ilimiz Yenimahalle İlçesinde bulunan bir depoya düzenlenen operasyonda, 2.5 ton sahte bandrollü tütün ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan 3 şüpheli hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve ilgili diğer kanunlar uyarınca işlem başlatılmıştır.” denildi.

Operasyon sonucunda ele geçirilen ürünler
Operasyon sonucunda ele geçirilen ürünler

Ele geçirilen ürünlerin yurda kaçak yollarla sokulduğu tahmin edilmekte. Son zamanlarda sigara’da gerçekleşen fiyat artışı vatandaşların sarma sigara ve türevlerine yönelmesine neden oldu. Ancak resmi olarak satılmayan bazı ürünler sahte bandroller ve kaçak yollarla ülkeye sokulmakta.

Kaçak olarak yurda sokulan bu ürünlerin terör örgütlerine mali kaynak sağladığı bilinmekte. Yetkililer hem terör örgütlerinin finans kaynaklarına müdahale etmek için hemde vatandaşların sağlığı için bu operasyonlarına devam edeceğini vurguladı. Kolluk güçlerinin çalışmaları sürmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir