SON DAKİKA İHRAÇ AVUKAT VE HAKİMLERE OPERASYON

Son Dakika ihraç avukat ve hakimlere operasyon. Ankara’da terör örgütü FETÖ’den ihraç edilmiş avukat ve hakimlere yönelik operasyon gerçekleştirildi.

60 kişinin arandığı ve 7 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonla 47 şahıs yakalandı. Göz altına alınan şahıslar hakkında adli işlemler başlatıldı. Ayrıca yakalanamayan şahıslar hakkında arama işlemleri başlatıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 47 örgüt üyesi oldukları belirlenen şahıs yakalandı.

Aralarında eski avukat ve hakim olan, FETÖ kapsamında ihraç edilen 60 kişiden 47 şahıs yakalandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü operasyon hakkında açıklamada bulundu.

FETÖ Operasyonu Hakkında Açıklama
FETÖ Operasyonu Hakkında Açıklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü; “11.09.2020 günü FETÖ/PDY terör örgütü yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edilen aralarında avukat ve ihraç hakimlerin bulunduğu 60 şahsa yönelik ilimiz merkezli 7 ilde gerçekleştirilen eşzamanlı operasyonda, 47 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.” denildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü devlete sızmış hain terör örgütüne karşı mücadelesine 7 gün 24 saat devam etmekte. Bu kapsamda istihbarat yetkililerince alınan bilgiler terör örgütü üyelerinin yakalanmasında önemli bir yer tutmakta. Ayrıca örgüt içinde yapılanan teröristlerin diğer hücreler hakkında bilgi vermesi de teröristlerin yakalanmasını sağlamakta.

Vatanın birliği ve vatandaşın huzur, güven ortamının sağlanması için gerekli adımlar atılmakta. Terör örgütlerine ağır darbeler indirilmekte. Polis, jandarma ve özel birimlerin çalışmaları son terörist yakalanana kadar devam edecek vurgusu yapıldı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir