ANKARA’DA KUM FIRTINASI 6 VATANDAŞ YARALANDI

Ankara’da kum fırtınası 6 vatandaş yaralandı. Ortadoğu ve Afrika üzerinden eş zamanlı olarak gelen sıcak hava dalgası uzun zamandır ülkemizde havanın aşırı sıcak olmasına neden olmakta.

Aşırı sıcakla birlikte çölden gelen fırtına ile Ankara’nın bir çok bölgesinde şiddetli kum fırtınası yaşandı. Yaşanan kum fırtınası yer yer göz gözü görmez duruma geldi, yer yer ise vatandaşların yaralanmasına neden oldu.

Özellikle Ankara‘nın Polatlı ilçesinde başlayan ve tüm şehre yayılan kum fırtınası yağışla birleşerek çamur yağmasına neden oldu. Ayrıca kum fırtınası sonucunda 6 vatandaş hafif şekilde yaralandı.

Ankara Valisi Vasip Şahin Açıklama
Ankara Valisi Vasip Şahin Açıklama

Ankara Valisi Vasip Şahin sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak kum fırtınası sonucu 6 vatandaşın hafif yaralandığını açıkladı. Vali Şahin: “Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgâr olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik başkaca bir can ya da mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır.” dedi.

Sosyal medyada bazı vatandaşlar fırtınanın etkisi ile çatıların uçtuğunu ve otomobillere zarar verdiğini iddia etti. Yaralanan vatandaşlara hemen müdahale edilirken çok sayıda otomobil ve konutta yaşanan maddi hasarlar için çalışma başlatıldı.

Meteoroloji uzmanları ise sıcak hava dalgasının bu hafta sonundan itibaren yurdu terk ederek mevsim normallerine dönüşün gerçekleşeceğini ifade etmekte. Vatandaşların gelişecek hava olaylarını meteoroloji’den takip etmesi ve yetkililerin açıklamalarına itibar etmeleri istendi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA OTOGAZ’DA ÖTV DÜZENLEMESİ YAPILDI

Son Dakika otogaz'da ÖTV düzenlemesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan indirim haberleri vatandaşları sevindirmişti. Bu haberin ardından otogaz tüketicileri de bir indirim haberi bekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir