SON DAKİKA 14 EYLÜL 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 14 Eylül 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 14 Eylül Pazartesi gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile güncel hasta sayılarını paylaştı. Virüs nedeni ile tedavi görenlerin ve taburcu olanların sayısını belirten tablolar resmi internet sitesinden her gün duyuruluyor.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya üzerinden corona virüs tablosu hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Güncel Vaka Sayıları Açıklandı

14 Eylül 2020 tarihine ait vaka artış hızı ve tedavi görenler hakkında güncel paylaşım yapıldı.

Vaka Sayıları
Vaka Sayıları

Bugün 112 bin 563 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 716 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte bin 225 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 63 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 8 Milyon 632 bin 123 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 292 bin 878’e yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 63 artarak toplam 7 bin 119 olarak açıklandı. Hasta zatürre oranı ise yüzde 7.1 olarak açıklandı. Ağır hasta sayısı ise bin 301 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyum sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından salgın sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. açıklanan verilere göre son 24 saatte bin 225 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 260 bin 58’e yükseldi.

Bakan Koca Sosyal Medya’dan Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corona Virüs hasta sayıları hakkında sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Uyarılarda bulunan ve tedbirlerin öneminden bahsetti. Ayrıca vaka sayılarını değerlendirdi.

Bakan Koca Açıklama
Bakan Koca Açıklama

Bakan Koca: “Hastalığın bulaşma hızında tespit edilmiş bir yavaşlama yok. Bugün hastalığa yakalanan 1.716 yeni hastamız var. Kayıplarımızın sayısı 60’tan fazla. Tek tek mücadele edemeyiz ama birlikte galip gelebiliriz. BİRLİKte TEDBİRlere uyalım.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA OTOGAZ’DA ÖTV DÜZENLEMESİ YAPILDI

Son Dakika otogaz'da ÖTV düzenlemesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan indirim haberleri vatandaşları sevindirmişti. Bu haberin ardından otogaz tüketicileri de bir indirim haberi bekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir