SON DAKİKA BU GECE YARISINDA İTİBAREN GEÇERLİ

Son Dakika bu gece yarısından itibaren geçerli. Akaryakıt ürünü benzinde bu gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidilecek. Benzinde 11 Kuruşluk indirim gerçekleştirilecek.

Brent petrol ve ham petrol fiyatlarında gerçekleşen düşüşün ardından ülkemizde de benzine indirim yapılacak. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinde 11 Kuruşluk indirim yapılacak.

Otomobil sahiplerini sevindiren haber sonrasında vatandaşlar benzin almak için 15 Eylül tarihini beklemeye başladı. Otomobillerini biraz daha ucuza doldurmak isteyen sürücüler gece yarısını beklemekte.

EPGİS açıklaması
EPGİS açıklaması

EPGİS tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklama şöyle; “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 15/09/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 11 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.”

Yapılacak indirim ile birlikte bir depo benzinde yaklaşık yüzde 10 daha ucuz ücret ödemesi gerçekleşecek. Gece yarısından sonra yapılacak indirim sonrasında Ankara’da 1 litre 95 oktan kurşunsuz benzin 6.76 Türk Lirası’ndan 6.65 Türk Lirası’na satışa sunulacak.

Benzin, motorin ve otogaz fiyatlarında gerçekleşen indirim veya zam durumları dövizde yaşanan değişikliğe, ham petrol ile brent petrol fiyatlarında yaşanan değişimlere göre değişmekte. Yurt dışına bağımlı olduğumuz enerji alanında en büyük giderimiz petrol ve petrol ürünlerine olan talep olarak gözlemlenmekte. Yapılan indirimin sanayide ve üretimden tüketime bir çok üründe indirim sağlaması da beklenmektedir.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir