SON DAKİKA ANKARA’DA KAPKAÇ YAPANLAR YAKALANDI

Son Dakika Ankara’da kapkaç yapanlar yakalandı. Ankara’da kaldırımda yürüyen vatandaşın çantasını çalan şahıslar emniyet güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonda yakalandı.

Kapkaç Anına Ait Görüntüler
Kapkaç Anına Ait Görüntüler

Ankara‘da 14 Eylül 2020 tarihinde yaşanan bir olayda, sokakta yürüyen bir vatandaşın çantasını otomobil ile çalan ve olay yerinden kaçan şahıslar emniyet güçlerinin operasyonu sonrasında kısa sürede yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada kapkaç yaptıkları belirlenen şahısların aynı gün akşam saatlerinde polis ve bekçi güçlerinin başarılı operasyonu ile yakalandıkları vurgulandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Basın Açıklaması
Ankara Emniyet Müdürlüğü Basın Açıklaması

Olay anına ait videoda paylaşan Ankara Emniyeti vatandaşların huzur ve güven ortamının bozulmasına izin verilmeyeceğini vurguladı. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün paylaşımı şöyle; “14.09.2020 günü saat 09.00 sıralarında ilimiz Yenimahalle ilçesinde E.H. isimli şahsın kaldırım üzerinde yürüdüğü esnada, kapkaç sureti ile çantasının çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde şüpheli U.D. ve F.Ö. isimli şahıslar aynı gün saat 18.00 sıralarında çaldıkları çanta ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheliler 15.09.2020 günü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştır.” denildi.

Şahısların Adli Makamlara Sevk Anına Ait Görsel
Şahısların Adli Makamlara Sevk Anına Ait Görsel

Güvenlik uzmanları ise mümkün olduğunca çok nakit para taşınmamasını, para çektikten sonra takip edilmeye karşı dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamakta. Özellikle çanta taşıyan insanların ise çantalarını kaldırımın yol tarafına doğru değil kaldırım tarafında taşımaları tavsiye edildi. Ayrıca vatandaşlar şüpheli gördükleri şahısları 112 acil hattını arayarak polis ve bekçilere ihbar edebilirler.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir