SON DAKİKA BU GECE YARISINDAN İTİBAREN AKARYAKITA ZAM

Son Dakika bu gece yarısından itibaren akaryakıta zam. Döviz kurunda gerçekleşen ani yükseliş nedeni ile akaryakıt ürünlerine zam yapılacağı açıklandı.

Doların tarihi zirveyi görerek 7.52 seviyesini geçmesinin ardından petrol ürünlerinde zam yapılacağı açıklandı. Hem benzin, hem de motorin ürünlerine yapılacak zam otomobil sahiplerini üzecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada bu gece yarısından itibaren akaryakıt ürünlerine zam yapılacağı belirtildi. Yapılacak zammın pompaya yansıyacağı da vurgulandı.

EPGİS Sosyal Medya Açıklaması
EPGİS Sosyal Medya Açıklaması

EPGİS açıklaması şöyle; ” Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 19/09/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 28 Motorinde 25 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

Yapılacak zam ile birlikte Ankara‘da 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 6.65 Türk Lirası’ndan 6.93 Türk Lirası’na yükselecek. Motorinde ise 5.79 Türk Lirası’ndan 6.04 Türk Lirası’na yükselecek.

Yapılacak zamların ardından motorinde vatandaşlar depolarını en az yüzde 20 daha fazlaya dolduracakken, benzinde yüzde 30’a yakın bir şekilde maliyetler artmış olacak.

Yurt için ticaret, hizmet ve alışverişte de motorine yapılan zamlar sonrasında artışların olması beklenmekte. Ayrıca otogaz ve doğal gaz ürünlerine de zammın yakın zamanda yapılması beklenmekte. Ancak henüz bu ürünler için bir zam açıklaması yapılmadı.

Türkiye enerji anlamında yurt dışına bağlı bir ülke, bu kapsamda döviz kurlarında yaşanan dengesizlik iç piyasada artışlara neden olmakta.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir