ŞÜPHELİ İNTİHAR SONRASINDA MÜGE ANLI’DAN AÇIKLAMA

Şüpheli intihar sonrasında Müge Anlı’dan açıklama. 3 Haziran tarihinde Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir evde cesedi bulunan Aleyna Çakır davası giderek karmaşık bir durum almakta.

Haziran ayında Keçiören’de bir evde cesedi bulunan Aleyna Çakır’ın ölüm nedeni araştırılmaya devam ediyor. Olayda ilgisi olduğu iddia edilen ve Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından sorgulanan daha sonrada serbest bırakılan eski sevgilisi Ü.U.’nun annesinin hayatını kaybetmesi olayları daha karmaşık bir hale getirdi.

Ayrıca olayın özel bir televizyonda yayınlanan araştırma programına çıkması ve şüpheli Ü.U. hakkında iddialarda bulunulması durumu daha da karmaşık bir hale getirdi.

Ü.U.’nun annesi G.U.’un programda ortaya atılan iddialar sonrasında intihar ettiği düşünülüyor. Ancak olay yeri inceleme ve emniyet yetkilileri herhangi bir açıklama yapmadı. Uzun süreler kendisinden haber alınamayan G.U. bir akrabasının evine yakın dağlık alanda başından silahla vurulmuş halde bulundu. Gülay Uygun’un öldüğü tespit edildi. Yapılan ilk incelemede ise Gülay Uygun’un intihar ettiği belirlendi.

Müge Anlı Açıklama Yaptı

Olay hakkında kendi programında bir açıklamada bulunan Müge Anlı şunları aktardı; ” Allah rahmet eylesin. Devletin kurumları önemli kurumlardır. Soruşturmayı ben onlara bırakma taraftarıyım. Devlet de soruşturmayı başlattı, müfettişleri görevlendirdi. Çok sayıda kız bizi aradı bununla ilgili. Hatta 2 gün sonra da hanımefendinin ifadesi alınacakmış. Kızlar, ‘Rahmetli hanım bize Whatsapp grubu kurdu’. Benim hakkımda soru sorarlarsa iyi şeyler söyleyin’ diye yazdı.” dediler. Fakat konu onun üzerinde değilken dün şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin.” dedi.

Bu olayın ardından da suçlu ilan edilenin kendisi olduğunu ancak gazeteci olduğunu ifade eden Anlı şunları söyledi; “Hep böyle bir tehdit var. Bu olayın ardından da yine suçlu olan ben oldum. Ben bu suçlamaları kabul etmiyorum. Ben gazeteciyim. Hiç kimsenin tarafı değilim. Ne anneyi-babayı tanırım, ne Ümitcan’ı tanırım. Ne hanımefendinin adını ne fotoğrafını vermişim. Röportajları yayınlama durumum olmasına rağmen kurumları zedelemek adına yayınlamadım.

Ben tarafsızım. Benim kalbime Rabbim ne verdiyse ben kalbimin doğrusunda gitmeye çalışıyorum. Allah gönlümü biliyor. Bu yayına başladığımdan beri de hep aynı şeyi söylüyorum. Ne söylerseniz söyleyin, ne yaparsanız yapın ben bu yolumdan dönmeyeceğim. Kim ne kadar tehdit ederse etsin benim için önemli olan Aleyna’nın o gece intihar etmesi ya da öldürülmüş olması Adli Tıptan gelecek rapora bağlıdır. O ayrı bir konudur. Ama onlarca genç kızın şantaj ve tehditle, dayakla kötü yollara sürüklenmesi ve onların üzerinden para kazanılması doğru bir şey değildir ve bunların cezalandırılması gerekiyor. Ne söylerseniz söyleyin. Ben bunu söylemeye devam edeceğim. Başka Aleyna’lar ölsün istemiyorum.”

Bu bir yıldırma politikası, biliyorum. Keşke hanımefendi hayatta olsaydı. O kadar üzüldüm ki. Keşke hanımefendi bizi arayıp ‘Yüzleşebilirim o kızlarla’ deseydi. Ben hanımefendiyi bilmem. Konuyu devlete bıraktım, gerekli soruşturma açıldı.

3.5 aydır neredeyse tüm medya kuruluşlarında oğlu hakkında bu haberler yapıldı. Tüm bunlar yaşanırken psikolojisi gayet sağlam kalan bir hanımefendi, soruşturma başlatılınca mı intihar eder? Neden intihar etsin? Bunun için hiçbir gerekçe yok. O yüzden ben bu konunun da araştırılacağından eminim. Aleyna intihar mı etti öldürüldü mü diye konuşurken, ikinci hanımefendi de aynı şekilde hayata gözlerini yumdu. Bu işin peşini bırakmayacağız.”

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir