ANKARA’DA GAZİLER GÜNÜ ANITKABİR’DE KUTLANDI

Ankara’da Gaziler Günü Anıtkabir’de kutlandı. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Anıtkabir ziyaret edildi. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Gaziler için minnet mesajı verildi.

Ankara Valisi ve beraberindeki heyet sabah saatlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı ziyaret edildi. Atatürk ve tüm Gaziler burada anıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin günün anlam ve önemine yakışan bir açıklamada bulundu.

Ankara Valisi Vasip Şahin ve Beraberinde ki Heyet Anıtkabir'de
Ankara Valisi Vasip Şahin ve Beraberinde ki Heyet Anıtkabir’de

Ankara Valisi Şahin: “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi’ düsturuyla canını ortaya koyan kahramanların sahip olduğu yüce makamlardan biridir, gazilik. Gazilerimiz, kutsal vatan görevini hakkıyla yerine getirirken; vatanın, milletin, bayrağın ve istiklalin ne denli paha biçilmez değerler olduğunu ve bu değerler uğrunda nelerin göze alınabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Gaziler Günü
Gaziler Günü

Bugün, ay yıldızlı bayrağımız kutsal vatan topraklarında özgürce dalgalanıyorsa bu, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlığı sayesindedir.

Bizler de gazilerimizden ve şehitlerimizden aldığımız manevi güçle, içinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun, millî birlik ve beraberliğimizi hedef alan saldırılara asla fırsat vermeyecek, bu uğurda, bütün inanç ve kararlılığımızla vatanımızın bağımsızlığını, millî birlik ve beraberliğimizi ilelebet korumaya devam edeceğiz.

Vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimiz ile başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir