SON DAKİKA 20 EYLÜL 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 20 Eylül 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 20 Eylül Pazar gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile güncel hasta sayılarını paylaştı. Virüs nedeni ile tedavi görenlerin ve taburcu olanların sayısını belirten tablolar resmi internet sitesinden her gün duyuruluyor.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya üzerinden corona virüs tablosu hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Güncel Vaka Sayıları Açıklandı

20 Eylül 2020 tarihine ait vaka artış hızı ve tedavi görenler hakkında güncel paylaşım yapıldı.

Vaka Sayıları
Vaka Sayıları

Bugün 95 bin 321 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 519 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte bin 116 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 61 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 9 Milyon 269 bin 15 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 302 bin 867’ye yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 61 artarak toplam 7 bin 506 olarak açıklandı. Hasta zatürre oranı ise yüzde 7.0 olarak açıklandı. Ağır hasta sayısı ise bin 456 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyum sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından salgın sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. açıklanan verilere göre son 24 saatte bin 116 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 266 bin 116’ye yükseldi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir