247 ŞAHISTAN 35’İ UYUŞTURUCU’DAN TUTUKLANDI

247 şahıstan 35’i uyuşturucu’dan tutuklandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 247 şahıstan 35’inin uyuşturucu madde bulundurmak veya satmaktan tutuklandığını açıkladı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen operasyonda 247 şahıs uyuşturucu madde bulundurmak veya satmak nedeni ile gözaltına alındı.

247 şahısın emniyette gerçekleşen ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edildiği ve 35 şahısın tutuklandığı açıklandı. Sosyal medya adresinden bir açıklamada bulunan emniyet müdürlüğü haftalık değerlendirme de bulundu.

35 Şahıs Tutuklandı
35 Şahıs Tutuklandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü; “14- 20 Eylül 2020 tarihleri arasında ilimiz genelinde yapılan operasyonlarda yakalanarak gözaltına alınan 247 şahıstan 35’i tutuklanmıştır. Operasyonlarda 1.7 kg esrar, 3 bin 500 adet extacy ve bin 170 adet sentetik ecza maddesi ele geçirilmiştir.” denildi.

Ayrıca il genelinde güvenlik güçlerinin vatandaşın huzur ve güven ortamını sağlamak için görevlerinin başında olacağı bildirildi. Gençleri zehirleyen ve terör örgütlerine mali kaynak sağlayan uyuşturucu madde satışına karşı denetimlerin arttırılacağı açıklandı. Vatandaşların şüpheli gördükleri durum ve şahısları alo 112 acil hattını arayarak polise ihbarda bulunmasının önemi vurgulandı.

Polis, bekçi ve jandarma güçlerinin il genelinde uyuşturucu madde kullanımını önlemek ve satışını sonlandırmak için mücadelenin devam edeceği vurgulandı.

Vatandaşların özellikle gençlerin bu tür kişi veya maddelerden uzak durması için kontrol edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmekte. Ebeveynler gençlere şiddet ve baskı uygulamadan uyuşturucunun zararlarını anlatmalı veya bir uzmana başvurmalarını tavsiye etmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir