21 Ekim 2020 , Çarşamba

KEÇİÖREN’DE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE MÜDAHALE EDİLDİ

Keçiören’de sağlık çalışanlarına şiddete müdahale edildi. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara veya uygulamaya kalkanlara göz açtırılmıyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler olaya müdahale etti.

Ankara’da gerçekleşen silahlı saldırı sonrasında ağır yaralanan bir vatandaşın Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmesinin ardından hayatını kaybetmesi olaylara neden oldu.

Pandemi nedeni ile hayatını kaybeden vatandaşın akrabalarının içeri alınmaması üzerine sağlık personeline tepki gösterenler hastaneyi ayağa kaldırdı. Sosyal medya da sağlık personelinin hayati tehlikeye karşı önlem alarak kapının arkasına yığınak yapması üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü. Olay hakkında bir açıklama yapan Ankara Valiliği, emniyet güçlerinin olaya müdahale ettiğini ve hiçbir sağlık çalışanının zarar görmesine izin verilmediği açıklandı.

Ankara Valiliği Açıklaması
Ankara Valiliği Açıklaması

Ankara Valiliği Açıklaması şöyle; “Silahlı bir kavga sonucu Keçiören E A Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıları görmek isteyen hasta yakınları ile hastane çalışanları arasında çıkan tartışma fiziki saldırıya dönüşmeden görevlilerimizle önlenmiş olup sorumlular hakkında derhal adli tahkikat başlatılmıştır.”

Durum hakkında hem gece geç saatlerde hem de bugün tepki gösteren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sağlık çalışanlarının yanında olduklarını belirtti.

Son Derece Üzücü ve Düşündürücü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklamada bulundu; “Dün 21 Eylül Pazartesi, akşam saatlerinde, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde çekilmiş görüntüler son derece üzücü ve düşündürücüdür.

Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde Şiddete İzin Verilmedi Polis Müdahale Etti
Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde Şiddete İzin Verilmedi Polis Müdahale Etti

Ateşli silah yaralanması ile hastanemizin Acil Servisine aynı anda başvuran iki hastadan ağır yaralı A.Ö. canlandırma ünitesine alınmış ve fakat 1 saatten fazla süren müdahaleye rağmen maalesef kaybedilmiştir.”

Açıklama
Açıklama

Acil servis sorumlu hekiminin gerekli açıklamaları aileye yaptığını belirten Bakan Koca sözlerine şöyle devam etti; “Acil Servis Sorumlu Hekimi, hastanın babasına üzücü bilgiyi vermiş, bunun üzerine hasta yakınları vefat etmiş olan hastalarını görmek için içeri girmek istemiştir.”

Açıklama 2
Açıklama 2

Şiddet olayının yaşanması endişesi nedeni ile kapıların kapatıldığını belirten Bakan Koca olaya hastane polis ve güvenliğinin müdahale ettiğini ifade etti. Olay hakkında adli işlemlerin başlatıldığını ifade eden Bakan Koca vatandaşlardan istemde bulundu; “Dünyanın en fedakar sağlık çalışanları olduklarını bu salgın döneminde bir kez daha ispatlayan evlatlarınıza , dünyanın örnek alacağı sevgi ve saygıyı gösterelim. Sağlık çalışanlarımıza saygıyı bir insanlık kalitesi olarak görelim. İyi gün dostu her zaman bulunur. Kötü gün dostlarımız sağlık çalışanlarımızdır.” dedi

Açıklama 3
Açıklama 3

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir