SON DAKİKA BU GECE YARISINDAN İTİBAREN İNDİRİM GELECEK

Son Dakika bu gece yarısından itibaren indirim gelecek. Geçtiğimiz günlerde hem motorine hem de benzine yapılan zammın ardından bu gece yarısından itibaren benzinde indirim gerçekleşeceği açıklandı.

İndirim haberi milyonlarca araç sahibini sevindirdi. Ancak motorin kullanıcıları kendileri içinde bir indirim gelmesini beklemekte. Geçtiğimiz günlerde döviz kurunda yaşanan dengesizlik nedeni ile petrol ürünlerine zam yapılmıştı. Araç sahiplerini üzen haber sonrasında bugün bir indirim müjdesi verildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada bu gece yarısından itibaren benzinde 19 kuruşluk indirimin pompaya yansıyacağı belirtildi.

EPGİS Basın Açıklaması
EPGİS Basın Açıklaması

Açıklama şöyle; ” Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 23/09/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 19 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.”

Yapılacak indirim sonrasında Ankara‘da 95 oktan kurşunsuz benzin 6.93 Türk Lirası’ndan 6.74 Türk Lirası’na gerileyecek. Araç sahipleri depolarını yüzde 15 daha ucuza doldurabilecek. Aynı zamanda yapılan indirimin iç piyasada olumlu etkiler sergilemesi ve bazı hizmetlere de yansıması beklenmekte.

Ham petrol fiyatlarında yaşanan değişim ve döviz kurunda yaşanan hareketlilik iç piyasada enerji ürünlerinini fiyatlarına yansımakta. Enerji anlamında dışa bağımlı olan ülkemizde petrol ve ürünlerinin fiyatı dış etkenlere göre ve döviz kuruna göre belirlenmekte.

Karadeniz’de bulunan ve Akdeniz’de bulunması beklenen enerji rezervleri ile hem cari açığın kapatılması hemde enerji fiyatlarında düşüşün olması beklenmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir