SON DAKİKA BU GECE YARISINDAN İTİBAREN MOTORİNDE İNDİRİM

Son Dakika bu gece yarısından itibaren motorinde indirim. Geçtiğimiz günlerde benzin fiyatlarına indirim yapılmıştı. Bu indirimin ardından özellikle motorin ile araçları çalışan sürücüler indirim haberi beklemeye başladı.

Sevindirici haber bugün geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada bu gece yarısından itibaren motorinde indirim gerçekleşecek.

İndirim Açıklaması
İndirim Açıklaması

İndirim pompaya yansıyacak. Yapılan açıklamada motorinde 11 kuruşluk bir indirimin bu gece yarısından itibaren geçerli olacağı belirtildi. Açıklama şöyle; ” Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 24/09/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 11 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.”

Yapılacak indirim ile birlikte Ankara’da 1 litre motorin 6.07 Türk Lirası’ndan 5.96 Türk Lirası’na gerileyecek. Motorin ağırlıklı olarak ticarette ve mal, hizmet sektöründe kullanılmakla beraber ülkemizde motorinle çalışan hususi araçların oranı da oldukça fazla. Çevreye zararı yüksek olan ve 2023 yılından itibaren Avrupa’da üretimi ve satışı yasaklanacak motorin ülkemizde oldukça popüler.

Özellikle az yakması ve uzun yol yapan sürücülerin tercih etmesi nedeni ile ülkemizde motorin ile çalışan araç sayısı oldukça fazla. Ancak ülkemizde üretimi de yapılan bazı otomobillerde dahil olmak üzere motorin ile çalışan araçların üretimi ya azaldı ya da durduruldu.

Özellikle 2023 yılından itibaren birçok Avrupa kentine motorinle çalışan araçlar giremeyecek. Yakın zamanda doğal gaz rezervi bulan ülkemizde de elektrikli araçlara ve doğal gaz, otogaz ile çalışan araçlara her geçen gün rağbet artmakta. Gelecekte benzin veya motorin zamlarını unutabiliriz.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir