SON DAKİKA ANKARA’DA 12 KİŞİ YURTLARA YERLEŞTİRİLDİ

Son Dakika Ankara’da 12 kişi yurtlara yerleştirildi. Corona Virüs Salgını nedeni ile sosyal hayatta birçok değişikliğe gidildi. Bu kapsamda yeni kurallar hayata geçirildi.

Bu kurallarında başında maske, mesafe ve hijyen gelmekte. Hayati öneme sahip bu prensiplere uymayanlara idari para cezası kesilmekte. Ancak bunun dışında virüs testi pozitif çıkanlara yönelik filyasyon sürmekte.

7 gün 24 saat çalışarak filyasyonu ve salgının artmasını önlemeye çalışan sağlık personeli kurallara uymayanlarla her geçen gün dehşete düşmekte. Bu kapsamda İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı gereğince filyasyondan kaçanlar veya kurallarına uymayanlara yönelik yaptırımlar arttırıldı.

Bu kurallara uymayan vatandaşlar devlete ait yurtlara yerleştirilmekte ve tüm giderlerde vatandaşlardan talep edilmekte. Bu konuda bir açıklama yapan Ankara Valiliği son günlerde 12 kişinin yurtlara yerleştirildiğini bildirdi.

Ankara Valiliği Açıklama
Ankara Valiliği Açıklama

Ankara Valiliği: “Virüsle mücadelede 14 Eylül- 24 Eylül tarihleri arasında 551 ekip, 1796 personelle gerçekleştirilen filyasyon denetimlerinde bu kuralı ihlal eden 12 kişi, idari para cezası tatbikinin yanı sıra belirlenen yurtlarda zorunlu izolasyona tabi tutulmuşlardır.” denildi.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı bugün 81 İl Valiliklerine bir genelge göndererek, salgına yakalananlar hakkında yeni kararlar aldı. Bu genelgeye göre salgına yakalanan ve filyasyona uyamayanlar ile yanlış bilgi verenler hakkında soruşturma başlatılacağı ifade edildi.

Genelge kapsamında salgına yakalandığı halde yanlış veya yalan bilgi verenler ile filyasyona uymayanlara adli makamlarca da işlem gerçekleştirilecek.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir