21 Ekim 2020 , Çarşamba

SON DAKİKA BAKAN KOCA: EK TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRDİK

Son Dakika Bakan Koca: Ek tedbirleri değerlendirdik. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca salgınla ilgili 11 ilin sağlık müdürleri ile bir araya geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Vaka sayılarının artış gösterdiği 11 il sağlık müdürleri ile video konferans yöntemi ile bir araya geldi. Durum değerlendirmesi gerçekleştirilen toplantıda alınması gereken ek tedbirler değerlendirildi.

Bakan Koca 11 İl Sağlık Müdürleri ile bir araya geldi
Bakan Koca 11 İl Sağlık Müdürleri ile bir araya geldi

Bakan Koca‘nın paylaşımı şöyle; “11 kentimizin Sağlık Müdürleriyle ayrı ayrı toplantı yaptık. Ankara, Konya, Kayseri, Adana, Malatya, Van, Elazığ, Adıyaman, Ağrı, Yozgat ve Erzurum’da, salgının şu anki seyrini, hasta ve taşıyıcı tespiti çalışmalarını, tedavileri ve alınması gereken ek tedbirleri değerlendirdik.”

Ankara özellikle son günlerde vaka sayılarında artış ile gündemde. Hatta Hayat Eve Sığar uygulamasında neredeyse Ankara ili kıpkırmızı gösterilmekte. Bu bağlamda vaka sayılarının artmaması için farklı çözümlere başvuruluyor.

Bugün İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliklerine gönderilen genelgede, salgına yakalanan vatandaşların kurallara uymaması durumunda caydırıcı önlemler alınması istendi. Özellikle filyasyona uymayan veya durumu hakkında yanlış bilgi veren vatandaşlara ağır yaptırımlar getirilecek. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürleri ile bir araya gelen Bakan Koca özellikle alınması gereken ek tedbirleri değerlendirdiklerini açıkladı.

Video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantıda salgının seyri ve vaka sayıları hakkında bilgi alan Bakan Koca bir önceki paylaşımında da uyarılarda bulundu.

Bakan Koca'nın bir önceki paylaşımı
Bakan Koca’nın bir önceki paylaşımı

Bakan Koca: “Ağır hasta sayımız 1.573’e ulaştı. Hastalarda zatürre oranı (%6.6) düşmeye devam ediyor. Bugün tespit edilmiş yeni hasta sayımız 1.721. Sağlıkçılarımız son derece özverili. Tedbirlere uyarak sağlık çalışanlarımızın yanında olalım.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir