SON DAKİKA ANKARA’DA HARAÇ TOPLAYANLARA OPERASYON

Son Dakika Ankara’da haraç toplayanlara operasyon. Ankara’da esnaf ve vatandaşları tehdit ederek para topladıkları iddia edilen şahıslara yönelik emniyet güçleri operasyon gerçekleştirdi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü vatandaşların huzur ve güvenliğine zarar veren şahıslara yönelik operasyon başlattı. Özellikle esnaf ve vatandaşları tehdit ile korkutarak para toplayanlar polisin titiz çalışması sonrasında gözaltına alındı.

Haraç Operasyonu Açıklama
Haraç Operasyonu Açıklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü gerçekleştirilen operasyon hakkında sosyal medya adresinden bir açıklamada bulundu. Açıklama şöyle; ” 22.09.2020 günü esnaf ve vatandaşları tehdit ederek haksız kazanç sağladıkları, kendilerine direnen kişilere yönelik nitelikli yağma ve kasten yaralama suçlarını işledikleri tespit edilen suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda 20 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada 8 adet değişik çaplarda tabanca ve fişek, sigara sarma makinası, çok sayıda makaron ve kaçak bandrolsüz tütün ele geçirilmiştir.”

Çeteye Baskından Görseller
Çeteye Baskından Görseller

70 ekip ve 250 polisle gerçekleştirilen operasyon sabah saatlerinde gerçekleştirildi. Operasyon sonucunda ele geçirilen silah ve kaçak malzemelere el konuldu. Esnaf ve vatandaşa kan kusturan çetenin emniyetteki sorgularının ardından adli makamlara sevk edilecek.

Çeteye Baskından Görseller 2
Çeteye Baskından Görseller 2

Emniyet güçleri baskı, zorbalık veya tehdit ile sizlerden para almaya çalışanlara karşı polise ihbarda bulunmanın önemine dikkat çekti. Şüpheli görünen şahısları alo 112 acil çağrı hattını arayarak emniyete şikayet etmeleri istendi. Ayrıca huzur ve güven ortamının sağlanması için çalışmaların özveri ile devam edeceği vurgulandı.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir