SON DAKİKA 26 EYLÜL 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 26 Eylül 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 26 Eylül Cumartesi gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile güncel hasta sayılarını paylaştı. Virüs nedeni ile tedavi görenlerin ve taburcu olanların sayısını belirten tablolar resmi internet sitesinden her gün duyuruluyor.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya üzerinden corona virüs tablosu hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Güncel Vaka Sayıları Açıklandı

26 Eylül 2020 tarihine ait vaka artış hızı ve tedavi görenler hakkında güncel paylaşım yapıldı.

Vaka Sayıları
Vaka Sayıları

Bugün 102 bin 9 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 511 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte bin 232 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 71 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 9 Milyon 936 bin 581 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 312 bin 966’ya yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 71 artarak toplam 7 bin 929 olarak açıklandı. Hasta zatürre oranı ise yüzde 6.6 olarak açıklandı. Ağır hasta sayısı ise bin 615 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyum sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından salgın sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. açıklanan verilere göre son 24 saatte bin 232 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 274 bin 514’e yükseldi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir