TÜRK DİL BAYRAMI’NIN 88’İNCİ YILI ÇOŞKU İLE KUTLANDI

Türk Dil Bayramı’nın 88’inci yılı çoşku ile kutlandı. 1932 yılında gerçekleştirilen Türk Dil Kurultayı o günden sonra bayram olarak kutlanmaya başlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla gerçekleştirilen ve o günden sonra her yıl dil bayramı olarak kutlanan kurultayın 88’inci yılı kutlandı. Başta Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop olmak üzere bir çok siyasetçi bayramı kutlayan mesajlar paylaştı.

TBMM Başkanı Şentop Açıklama
TBMM Başkanı Şentop Açıklama

TBMM Başkanı Şentop’un açıklaması şöyle; “Dil, varlığımızın evidir. Uçsuz bucaksız dilimizin altında ve içindeyiz. Güzel Türkçemizi çiçeklendiren Yunus’a ve cümle yazar/şairlerimize selam olsun. Bu vatan zeminimiz, bu dil gökkubbemizdir. Dil Bayramının 88. yıldönümünü Adriyatik’ten Çin Seddi’ne “dil”den kutluyorum.”

Fahrettin Altun Açıklama
Fahrettin Altun Açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’da bayram hakkında kutlama mesajı yayınladı. Altun: “Köklü geçmişimizden bugüne uzanan, geniş bir coğrafyaya yayılmış, güzide dilimiz Türkçemiz nesilden nesile aktarılmaya devam ediyor. Milli kültürümüzün simgesi olarak yaşayan dilimizi korumak hepimizin görevi. 26 Eylül Türk Dil Bayramı kutlu olsun!” dedi.

Ankara Valiliği'nin Paylaşımı
Ankara Valiliği’nin Paylaşımı

Ankara Valiliği ve Ankara Emniyet Müdürlüğü’de dil bayramı hakkında sosyal medya üzerinden kutlama mesajı yayınladı. Ankara Valiliği’nin mesajı şöyle; “Atalarımızdan bizlere miras ve emanet bırakılan dilimiz, bizi millet yapan kimliğimizin, medeniyetimizin en değerli hazinesidir. #TürkDilBayramı’nın 88’inci yıl dönümü kutlu olsun.”

Ankara Emniyet Müdürlüğü Paylaşımı
Ankara Emniyet Müdürlüğü Paylaşımı

Ankara Emniyet Müdürlüğü ise Atatürk’ün sözüne dikkat çekti. Ankara Emniyet Müdürlüğü: “Türk milletinin milli dili ve milli benliği bütün hayatında egemen ve esas kalacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk #TürkDilBayramı’nın 88’inci yıl dönümü kutlu olsun.” denildi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir