SON DAKİKA BAKAN KOCA SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Son Dakika Bakan Koca sosyal medyadan paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden pandemi ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Vatandaşlara kurallara uymanın önemini aktardı.

Corona Virüs Salgını kapsamında vaka sayıları hakkında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uyarıcı paylaşımlarda bulundu. Özellikle belirlenen kurallara uymanın önemini vurgulayan paylaşımlarda sağlık çalışanlarına da yer verildi.

Bakan Koca Açıklama
Bakan Koca Açıklama

Bakan Koca: “Dr. Gülbahar Çalışkan, 40 yaşında bir hastanın öyküsünü anlatıyor; ‘Hasta solunum cihazındayken uyandı, kâğıt istedi. Kâğıda, Eşimi çok seviyorum, ona söyleyin yazdı. 2 gün sonra kendisini kaybettik. Kâğıdı eşine veremedik, burası izole bir bölüm. Dışarıya bir şey çıkaramıyoruz’ “. dedi.

Bakan Koca Açıklama 2
Bakan Koca Açıklama 2

Salgın döneminde sağlık çalışanlarının da vakaya yakalandığını ifade eden Bakan Koca şunları paylaştı; “Hayatımızın en uzun gecelerini yaşıyoruz. Hastalarını hayatta tutmaya çalışırken kendisi virüse yenilen arkadaşlarımız oldu. Pek çok arkadaşımız iyileşir iyileşmez mücadeleye geri döndü. Polikliniklerimiz 24 saat açık. Sizin için göreve her an hazırız. Ama en iyi çözüm tedbirdir.”

Bakan Koca Açıklama 3
Bakan Koca Açıklama 3

Ayrıca kurallara uyulmasını vurgulayan Bakan Koca tedbirin önemini bir kez daha ifade etti. Bakan Koca: “Kurallardan taviz verirseniz, hasta sayımızın artması ve yeni kayıplarla karşılaşmamız kaçınılmazdır. Filyasyon ekipleri her vakada temaslılara ulaşıp, pozitif kişilerin tespitini sağlasa bile, siz bu savaşta kararlı olmadıkça istenilen sonucu alamayız. Tedbirde kararlı olun.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir