SON DAKİKA 1 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 1 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 1 Ekim Perşembe gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile güncel hasta sayılarını paylaştı. Virüs nedeni ile tedavi görenlerin ve taburcu olanların sayısını belirten tablolar resmi internet sitesinden her gün duyuruluyor.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya üzerinden corona virüs tablosu hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Güncel Vaka Sayıları Açıklandı

1 Ekim 2020 tarihine ait vaka artış hızı ve tedavi görenler hakkında güncel paylaşım yapıldı.

Vaka Sayıları
Vaka Sayıları

Bugün 113 bin 546 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 407 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte bin 402 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 67 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 10 Milyon 493 bin 807 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 320 bin 70’e yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 67 artarak toplam 8 bin 262 olarak açıklandı. Hasta zatürre oranı ise yüzde 6.4 olarak açıklandı. Ağır hasta sayısı ise bin 507 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyum sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından salgın sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. açıklanan verilere göre son 24 saatte bin 402 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 281 bin 151’e yükseldi.

Bakan Koca Açıklama
Bakan Koca Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da bir açıklamada bulundu. Bakan Koca: “Bugün tespit edilmiş 1.407 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımızda düşüş devam ediyor. İyileşen hastalarımızın sayısı yeni hasta sayısına yakın. Tedbirler elimizdeki en güçlü silah. Tedbirlere birlikte uyarak bu mücadelenin galibi olalım.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir