SON DAKİKA 5 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 5 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 5 Ekim Pazartesi gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile güncel hasta sayılarını paylaştı. Virüs nedeni ile tedavi görenlerin ve taburcu olanların sayısını belirten tablolar resmi internet sitesinden her gün duyuruluyor.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya üzerinden corona virüs tablosu hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Güncel Vaka Sayıları Açıklandı

5 Ekim 2020 tarihine ait vaka artış hızı ve tedavi görenler hakkında güncel paylaşım yapıldı.

Vaka Sayıları
Vaka Sayıları

Bugün 115 bin 632 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 603 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte bin 320 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 57 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 10 Milyon 931 bin 917 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 326 bin 46’ya yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 57 artarak toplam 8 bin 498 olarak açıklandı. Hasta zatürre oranı ise yüzde 6.2 olarak açıklandı. Ağır hasta sayısı ise bin 412 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyum sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından salgın sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. açıklanan verilere göre son 24 saatte bin 182 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 285 bin 50’ye yükseldi.

Bakan Koca Açıklama
Bakan Koca Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da bir açıklamada bulundu. Bakan Koca: “Ağır hasta sayımız azalma eğiliminde. Yeni tespit edilen 1.603 hastamız var. Aktif hasta sayımızı düşürmek zorundayız. Tedbirde birlik olmaya devam edersek bunu başarabiliriz. Birlikte tedbirlere uyarak gücümüze güç katın.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir