SON DAKİKA 6 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 6 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 6 Ekim Salı gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile güncel hasta sayılarını paylaştı. Virüs nedeni ile tedavi görenlerin ve taburcu olanların sayısını belirten tablolar resmi internet sitesinden her gün duyuruluyor.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya üzerinden corona virüs tablosu hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Güncel Vaka Sayıları Açıklandı

6 Ekim 2020 tarihine ait vaka artış hızı ve tedavi görenler hakkında güncel paylaşım yapıldı.

Vaka Sayıları

Bugün 112 bin 421 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 511 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte bin 229 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 55 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 11 Milyon 44 bin 338 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 327 bin 557’ye yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 55 artarak toplam 8 bin 553 olarak açıklandı. Hasta zatürre oranı ise yüzde 6.2 olarak açıklandı. Ağır hasta sayısı ise bin 414 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyum sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından salgın sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. açıklanan verilere göre son 24 saatte bin 229 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 287 bin 599’a yükseldi.

Bakan Koca Açıklama
Bakan Koca Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da bir açıklamada bulundu. Bakan Koca: “Ağır hasta sayısı kontrol edilebilir seviyede seyrediyor. Bugün tespit edilen 1.511 yeni hasta var. Tedbirlerle galip geleceğiz. Birlik ve beraberlik virüsle mücadelenin gücü. Bu güce destek verin.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 5 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 5 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 5 Ekim Pazartesi gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir