SON DAKİKA İZOLASYON KURALINI İHLAL EDENLERE CEZA

Son Dakika izolasyon kuralını ihlal edenlere ceza. Ankara Valiliği gerçekleştirdiği denetimler sonucunda izolasyon kurallarına uymadıkları belirlenen vatandaşlara ceza yağdırdı.

Ankara Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulu ekipleri, İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, çok sayıda emniyet personeli ve zabıta ile gelen ihbarları değerlendir. İhbarlar neticesinde çok sayıda vatandaşa izolasyon kurallarına uymadıkları için ceza yazıldı.

Ankara Valiliği Denetimler Hakkında Açıklamada Bulundu
Ankara Valiliği Denetimler Hakkında Açıklamada Bulundu

Ankara Valiliği gerçekleştirilen denetimler hakkında sosyal medya üzerinden bir açıklamada bulundu. Açıklama şöyle; “İlimizde 8 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında re’sen ve ihbar üzerine yapılan denetimlerde izolasyon kuralını ihlal eden 615 kişiye 1.099.380 lira idari para cezası uygulanmıştır.”

Ankara Valisi Vasip Şahin Sosyal Medya Açıklaması
Ankara Valisi Vasip Şahin Sosyal Medya Açıklaması

Ankara Valisi Vasip Şahin’de gerçekleştirilen denetimlerde kurallara uyan vatandaşlara teşekkür etti. Vali Şahin: “İzolasyon kuralını ihlal eden az sayıda vatatandaşımıza karşın, izolasyon başta olmak üzere belirlenen tedbirlere harfiyyen uyarak sevdiklerinin ve halkımızın sağlığının korunmasında hassasiyet gösteren çok sayıdaki vatandaşımıza içten teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Yurt genelinde alınan tedbir ve kurallar ile vatandaşların salgınla mücadelede daha dikkatli olması istenmekte. Ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeler ile denetimlerin sıkı tutulması sağlanmakta. Ayrıca izolasyon, salgın kuralları gibi belirlenen yasal çerçevelere uymayanlara ceza yazılmakta.

Emniyet güçleri, il sağlık ekipleri ve yetkililer sürekli tedbirleri denetlemekte. Ayrıca Corona Virüs vakasına yakalananlar sürekli kontrol edilerek durumları değerlendirilmekte.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 5 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 5 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 5 Ekim Pazartesi gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir