SON DAKİKA 12 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 12 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 12 Ekim Pazartesi gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile güncel hasta sayılarını paylaştı. Virüs nedeni ile tedavi görenlerin ve taburcu olanların sayısını belirten tablolar resmi internet sitesinden her gün duyuruluyor.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya üzerinden corona virüs tablosu hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Güncel Vaka Sayıları Açıklandı

12 Ekim 2020 tarihine ait vaka artış hızı ve tedavi görenler hakkında güncel paylaşım yapıldı.

Vaka Sayıları
Vaka Sayıları

Bugün 115 bin 605 kişiye test yapıldığı ve bugünkü vaka sayısının bin 614 olduğu açıklandı. Ayrıca son 24 saatte bin 301 kişinin iyileşerek taburcu olduğu açıklandı. Ancak bugün 58 vatandaşımızı bu hastalık nedeni ile kaybettik.

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre toplam test sayısı 11 Milyon 731 bin 350 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 337 bin 147’ye yükselirken, bu hastalıktan hayatını kaybedenlerin sayısı 58 artarak toplam 8 bin 895 olarak açıklandı. Hasta zatürre oranı ise yüzde 5.9 olarak açıklandı. Ağır hasta sayısı ise bin 417 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı paylaşımın ardından salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyum sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaların ardından salgın sonucu iyileşerek taburcu olanların sayısının arttığı anlaşıldı. açıklanan verilere göre son 24 saatte bin 301 kişi iyileşerek taburcu oldu. Böylelikle toplam taburcu olanların sayısı 295 bin 658’e yükseldi.

Bakan Koca Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da bir açıklamada bulundu. Bakan Koca: “Bugün toplam ağır hasta sayımız 1.417. Yoğun bakım doluluk oranlarımızda bu hafta düşüş var. Hastalarda zatürre oranı da geçen haftaya göre düştü. Tedbirler birlikte ve sürekli uygulandığında sonuç veriyor. Birlikte başaracağız, güvenin.” dedi.

Hakkında Özgür ALTIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SON DAKİKA 5 EKİM 2020 CORONA VAKA SAYISI AÇIKLANDI

Son Dakika 5 Ekim 2020 Corona Vaka sayısı açıklandı. Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Sağlık Bakanlığı 5 Ekim Pazartesi gününe ait hasta sayılarını resmi internet sitesinden açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir